חיזוק הביטחון והערך העצמי

ביטחון עצמי הוא יכולתו של אדם לסמוך ללא פשרות על שיקול הדעת שלו, על היכולות שלו ועל האמת הפנימית שלו. הוא יודע שהוא ראוי ומוכשר על אף כל הפגמים שלו, מכיר בהם ומקבל אותם באהבה. אנשים רבים הסובלים מביטחון עצמי נמוך, נמנעים ממפגשים חברתיים, מסתפקים במשרות בינוניות עם משכורות בינוניות, ולרוב הם גם נכנסים לזוגיות פחות מאושרת מכיוון שאינם מאמינים שמגיע להם יותר.

ביטחון עצמי איתן מאפשר לנו להציב לעצמנו יעדים מאתגרים – וגם להשיג אותם, מבלי להתעכב בגלל ספקות עצמיים ומחשבות מגבילות. ביטחון עצמי גבוה משפר את הבריאות הנפשית ומפחית את תדירות הרגשות השליליים.

בעזרת כלים וטכניקות מעולם ה NLP ומגישות טיפוליות נוספות, נחזק ונבסס את הביטחון והערך העצמיים, נשקיע בשינוי הדיאלוג הפנימי ונשחרר את הביקורת והשיפוטיות שיש לנו כלפי עצמנו, נסיר את המסכות ונתחיל לחיות מתוך חופש אמיתי- להיות מי שאנחנו באמת.

ביטחון עצמי הוא בעצם מה שאנחנו חושבים על עצמנו ועד כמה אנחנו חשים שאנחנו שווים בעיני עצמנו. מה אנחנו מאמינים ואומרים על מי שאנחנו. זהו השיח הפנימי שלנו עם עצמנו. ביטחון עצמי קשור להערכה עצמית, שנוצרת כתוצאה ממה ששמענו כבר מינקות, ונכנסת עמוק לתוך תת המודע שלנו, בין אם היא חיובית ובין אם היא שלילית.

תחושת הערך העצמי שלנו מעצבת את האישיות שלנו. היא משפיעה על הדרך שבה אנו תופסים את עצמנו, הדרך שבה אחרים תופסים אותנו, וכתוצאה מכך גם על האופן שבו הם יתנהגו אלינו. היא משפיעה על הבחירות שלנו בחיים, כמו הקריירה שנבחר, מיהם החברים שלנו ומי יהיו בני הזוג שלנו. היא משפיעה על הדרך שבה נסתדר עם אחרים ועד כמה נהיה פרודוקטיביים.

המטרה היא שהביטחון העצמי וההערכה העצמית שלנו יהיו יציבים, ללא תלות בתוצאות- "כישלון" או הצלחה, ויאפשרו לנו להגשים את עצמנו כבני אדם.

באמצעות טיפול ממוקד ומותאם אישית המתמקד בעבודה הן עם המודע והן עם תת המודע, ניתן לראות תוצאות משמעותיות ומספקות שהשפעתן עשויה לחולל שינוי מערכתי ומקיף בחיים. ביטחון עצמי נמוך הוא רק סוג של הרגל, ובתהליך קצר נוכל לסגל הרגל חדש.

אני רוצה לסגל הרגל חדש!

ביטחון עצמי נמוך הוא רק סוג של הרגל, ובתהליך קצר נוכל לסגל הרגל חדש

בואו נדבר

דילוג לתוכן