שחרור מחרדות פחדים ופוביות

חרדה (anxiety) היא מצב פסיכולוגי ופיזיולוגי נפוץ, שבשונה מפחד, לא חייב להיקשר לאיום ממשי. חרדה מתבטאת במחשבות טורדניות, אי שקט, מתח שרירים גבוה, בעיות בשינה, קשיי ריכוז ובעיות הקשורות למערכת העיכול.

התקפי חרדה אקוטיים, יכולים לכלול גם פעימות לב חזקות, הזעה, רעד, קשיי נשימה, כאבים בחזה, בחילה, סחרחורת ופחד קיצוני ממחלה, ממוות או מאובדן שליטה.

חרדה עשויה להתבטא במגוון צורות- החל מהפרעת חרדה מוכללת, במסגרתה הדאגה נוגעת למספר רב של תחומי חיים, דרך חרדה חברתית שהיא פחד מפני השפלה או מבוכה פומבית וכן מפני הערכה שלילית על ידי אחרים, ועד לחרדה ממבחנים ועוד.

קטגוריית משנה נוספת של חרדה הינה פוביה – זהו פחד גדול ולא רציונאלי שמוביל להימנעות ממפגש עם מקור הפוביה (כמו לדוגמה פוביה מג'וקים, מנחשים, ממקומות סגורים, מגבהים ועוד..)

באמצעות כלים וטכניקות מעולם הNLP ומגישות טיפוליות נוספות נבין את מקור החרדה, נשחרר את הרגשות השלילים הנלווים אליה ונהפוך את החשש האופייני מפני משהו רע לציפיה לקראת משהו חיובי.

הפרעת חרדה יכולה לנבוע מגנטיקה, מדימוי עצמי שלילי או מטראומות עבר. אך מה שבטוח הוא, שההפרעה משבשת את השגרה, את היחסים הבינאישיים שלנו וגורמת לחוסר הנאה מהחיים.

לעיתים קרובות, אנשים חרדתיים נוטים לחפש הקלה מיידית באמצעות תרופות, אך בדרך זו הם מונעים מעצמם את האפשרות ללמוד על מה שקורה להם, ולמצוא דרכים אחרות, טבעיות וטובות יותר, להיפטר מהחרדה באופן עמוק ויסודי באמת.

טיפול NLP איכותי עשוי לסייע לכם להיפטר מהתסמינים ללא שימוש בתרופות.

שיטת הNLP מציעה טיפול חדשני, ממוקד, קצר מועד ואפקטיבי, המאפשר לאדם להבין את מקור החרדה, להפחית משמעותית את עוצמתה והשפעתה על חייו ולהחזיר לעצמו את תחושת השליטה והביטחון.
על פי גישת הNLP, אין לנו אויבים פנימיים. כל החלקים הפנימיים שלנו רוצים בטובתנו, גם כאשר האופן שבו הם עושים זאת פוגע בנו. כך גם ל"חלק החרד" יש כוונה חיובית עבורנו. החלק החרד אומנם פועל בצורה שמחלישה אותנו, אך אם ניצור איתו קשר ונקשיב לו, סביר להניח שנגלה שהוא פשוט רוצה להגן עלינו ממשהו שנתפס בעיניו כ"מסוכן". גילוי הכוונה החיובית של החלק החרד, מאפשר לנו למצוא דרכים חלופיות ובריאות יותר לחוש ביטחון ורגיעה, להיות מוגנים ובטוחים, וכל זאת מבלי לוותר על חוויות מעניינות ומשמחות.
במסגרת הטיפול- נזהה את הטריגרים הגורמים לחרדה, נשחרר את הרגשות השליליים הנלווים אליה, נשתחרר ממנה ונחוש הקלה מיידית.

הגיע הזמן להיפטר מהחרדה

קראו עוד בנושא

בואו נדבר

דילוג לתוכן